Nasza strona korzysta z plików cookie w celu realizacji potrzeb użytkowników. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji

Ok, rozumiem

Gromadka dzieci - jak radzę sobie na co dzień

Olga Płaza Porady 14.06.2017
Gromadka dzieci - jak radzę sobie na co dzień

Bycie mamą to praca na pełen etat - to wie każda mama. Bycie mamą trójki dzieci i pieska to niemalże wyczyn kaskaderski. A zatem - jak sprostać oczekiwaniom wszystkich domowników? Jak sprawić, żeby każdy czuło się tak samo kochane? Nie było głodne, miało czyste i uprasowane ubranka, zabawki dostosowane do wieku, odpowiednią ilość ruchu i zdrowe pełnowartościowe posiłki? Do wszystkiego potrzeba czasu. Jak więc udaje mi się go znaleźć? Kluczem do wszystkiego jest organizacja.

Opieka nad dziećmi

Tydzień układam tak, żeby poświęcić maksymalnie dużo czasu dzieciom. Wożenie dzieci do przedszkola dzielimy wspólnie z mężem. Poranki należą do niego, popołudnia do mnie. Wszystko funkcjonuje jak w zegarku: pobudka o stałej porze, wyjście i powrót do domu, kąpiel i spanie. Dzięki temu organizm maluchów jest dobrze nastrojony i nie ma większych problemów z zasypianiem oraz wstawaniem. Wyzwaniem są dla nas choroby oraz uroczystości przedszkolne. Jeżeli trzeba zaliczyć dzień taty potrójnie lub potrójne jasełka, to zaczyna się robić lekko ekstremalnie. Nie jesteśmy rodzicami wykonującymi wolny zawód, więc radzimy sobie jak możemy najlepiej, nie obwiniając się, że na dzień babci przychodzi do przedszkola tylko babcia.

Organizacja domowych obowiązków

Pranie zawsze robimy w międzyczasie, nie ma na to konkretnego dnia, ponieważ pralka mogłaby pracować codziennie. Na prasowanie czas jest w poniedziałki i wtorki, kiedy dzieci idą spać - wówczas w TV lecą seriale wspaniale nadające się jako tło do prasowania. Porządek w domu pomagają utrzymać dzieciaki - przynajmniej w swoim pokoju. Najpierw wysypują wszystkie klocki na dywan pod pretekstem segregacji, a później owa segregacja trwa około 2 godzin, by przekonać się, że klocków jest tak dużo, że jest ona niemożliwa. Bałagan jest więc większy niż przed sprzątaniem... Pan mąż, którego królestwem jest łazienka, potrzebuje uwagi, aby wszyscy wiedzieli, że teraz ON SPRZĄTA i łazienka po około 2 godzinach jest przygotowana na jedzenie z podłogi.. Internet stał się „trzecią ręką“, jeżeli chodzi o zakupy. Jest czynny całą dobę, nie trzeba targać toreb samodzielnie i zdecydowanie ma najkorzystniejsze ceny, dzięki temu ratujemy domowy budżet!

Gotowanie dla całej rodziny

 Tematem, który od pewnego czasu spędzał mi sen z powiek, było jedzenie.. Monotonne, chociaż wydawałoby się, że zdrowe. Dzieci pytane, co chciałyby zjeść na obiad, zawsze odpowiadają: „nic”; „parówka” lub „kanapka z dżemem”. Poszukiwanie inspiracji obiadowych nie znajdowało miejsca na liście priorytetów w ciągu dnia, więc obiad w większości był standardowym kurczakiem, rosołem lub pomidorówką. MrChef pomógł mi odbudować wiarę w to, że potrafię gotować różnorodnie, a nawet wspólnie z dziećmi! Jest smacznie, a do tego nie męczymy się chodzeniem po sklepach, spędzaniem czasu w kolejkach. Jedynym niezadowolonym jest pies, bo zazwyczaj z obiadu nic już nie zostaje, więc nie ma co liczyć na resztki...

Martyna Lutkiewicz
Martyna Lutkiewicz Założycielka MrChef, podróżniczka
Jako mama trójki dzieci chcę, aby MrChef był odpowiedzią na potrzeby ludzi podobnych do mnie, łączących wiele obowiązków. Uwielbiam podróże i chcę, aby kulinarne wpływy (jak amerykańskie burgery, węgierskie langosze czy azjatyckie curry) znajdowały odzwierciedlenie w menu.

Polecane przepisy

Inne artykuły

Gromadka dzieci - jak radzę sobie na co dzień

09.06.2017

Bycie mamą to praca na pełen etat - to wie każda mama. Byciemamą trójki dzieci i pieska to niemalże wyczyn kaskaderski. A zatem - jaksprostać oczekiwaniom wszystkich domowników? Jak sprawić, żeby każdy czuło siętak samo kochane? Nie było głodne, miało czyste i uprasowane ubranka, zabawkidostosowane do wieku, odpowiednią ilość ruchu i zdrowe pełnowartościowe posiłki?Do wszystkiego potrzeba czasu. Jak więc udaje mi się go znaleźć? Kluczem dowszystkiego jest organizacja. 

więcej
Zielone szparagi - jedz na zdrowie!

07.06.2017

Spieszmy się kochać szparagi, tak szybko mija ich sezon...niestety, w Polsce sezon na szparagi trwa tylko kilka tygodni. Krajowe szparagipojawiają się w połowie kwietnia i zwykle są dostępne do połowy czerwca. Wartowykorzystać ten czas jak najlepiej, bo to nie tylko pyszne, ale i bardzo zdrowewarzywa. 

więcej

Menu na tydzień 29.05 - 04.06

Pulpeciki drobiowo-serowe w sosie putanesca z ryżem jasminowym i marynowaną cukinią

czas gotowania

40 min

liczba kalorii

660.1 kcal

trudność

ostrość

ocena 0/5