Nasza strona korzysta z plików cookie w celu realizacji potrzeb użytkowników. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji

Ok, rozumiem

Artykuły Mrchef

Zielone szparagi - jedz na zdrowie!

07.06.2017

Spieszmy się kochać szparagi, tak szybko mija ich sezon... niestety, w Polsce sezon na szparagi trwa tylko kilka tygodni. więcej

Jak poradzić sobie z gromadką dzieci?
Jak poradzić sobie z gromadką dzieci?

23.05.2017

Bycie mamą to praca na pełen etat - to wie każda mama. Bycie mamą trójki dzieci i pieska to niemalże wyczyn kaskaderski. więcej

Co jedzą studenci?

04.10.2017

Parówki gotowane w czajniku elektrycznym, chleb z keczupem i zupki z proszku - to zwykle tak wyobrażamy sobie dietę studentów. Dorzućmy do tego pizzę zamawianą o 2 w nocy, częste pomijanie posiłków (kto by pamiętał o śniadaniu, skoro dopiero co człowiek wstał, a zajęcia trwają od 5 minut) i używanie całej gamy niezdrowych produktów. Czy faktycznie tak wygląda studenckie żywienie i co można zrobić, żeby było zdrowiej, ale wciąż smacznie i wygodnie?

więcej
Jarmuż - jedz na zdrowie!

13.06.2017

Jest bliskim krewnym kapusty, ma długie pomarszczone liście ciemnozielonego koloru i mnóstwo witamin oraz minerałów. Znany od czasów starożytnych, w średniowieczu był jednym z najpopularniejszych warzyw w Europie. Jego popularność później zmalała, ale na szczęście od kilku lat znowu coraz częściej gości na talerzach.

więcej
Jak nie marnować jedzenia?

12.06.2017

Marnowanie żywności to jeden z największych aktualnychproblemów na świecie. Co roku globalnie marnuje się ponad półtora miliarda tonżywności. Polacy dokładają 9 milionów ton, z czego 2 miliony pochodzą zprywatnych gospodarstw domowych. 

więcej
Gotowanie jest proste - 5 rad, jak ułatwić sobie życie w kuchni!

12.06.2017

Codzienna praca, opieka nad dziećmi, milion spraw iobowiązków, którymi trzeba się zająć - znasz ten scenariusz? Jak w natłokuzajęć znaleźć jeszcze czas na gotowanie? Radzimy, zacznij od uproszczenia sobiedziałań w kuchni. A my podpowiemy Ci, jak gotować z przyjemnością, pewnością,że się uda i nie poświęcać na to całego dnia.

więcej
Domowe burgery - zdrowa alternatywa dla fast foodów!

12.06.2017

Większość z nas zdaje sobie wprawdzie sprawę, że kupującżywność typu fast food, nie decydujemy się na jedzenie zdrowe. Kto z naspotrafi sobie jednak odmówić pysznego burgera? Wiodąc zdrowy styl życia wcalenie trzeba z nich rezygnować. Wystarczy tylko przygotować ulubione składniki iugotować domowe burgery!

więcej
Białe szparagi - szparagowy sezon!

12.06.2017

W drugiej połowie kwietnia na lokalnych bazarkach pojawiająsię szparagi. Długo z nami nie zostaną, gdyż ich sezon skończy się pod koniecczerwca. Wykorzystajmy koniecznie ten czas, bo szparagi są zdrowe i pyszne, a wykorzystaćje w kuchni możemy na wiele sposobów.

więcej
Gromadka dzieci - jak radzę sobie na co dzień

09.06.2017

Bycie mamą to praca na pełen etat - to wie każda mama. Byciemamą trójki dzieci i pieska to niemalże wyczyn kaskaderski. A zatem - jaksprostać oczekiwaniom wszystkich domowników? Jak sprawić, żeby każdy czuło siętak samo kochane? Nie było głodne, miało czyste i uprasowane ubranka, zabawkidostosowane do wieku, odpowiednią ilość ruchu i zdrowe pełnowartościowe posiłki?Do wszystkiego potrzeba czasu. Jak więc udaje mi się go znaleźć? Kluczem dowszystkiego jest organizacja. 

więcej
Zielone szparagi - jedz na zdrowie!

07.06.2017

Spieszmy się kochać szparagi, tak szybko mija ich sezon...niestety, w Polsce sezon na szparagi trwa tylko kilka tygodni. Krajowe szparagipojawiają się w połowie kwietnia i zwykle są dostępne do połowy czerwca. Wartowykorzystać ten czas jak najlepiej, bo to nie tylko pyszne, ale i bardzo zdrowewarzywa. 

więcej
Twój kuchenny niezbędnik - jakie sprzęty przydają się w kuchni?

04.06.2017

Odpowiednie zaopatrzenie kuchni pozwoli na sprawne poruszanie siępo niej, a wiele podstawowych sprzętów posłuży nam przez długie lata. Ułatwiteż przygotowanie większości przepisów. Standardowe sprzęty naprawdę warto miećw swojej kuchni, dzięki temu zaoszczędzimy czas na szukaniu alternatywnychmetod przygotowania, a gotowanie zabierze mniej czasu. 

więcej